whatsapp
איסוף עצמי

הסיפור שלנו

אז איך הכל התחיל?

הסיפור של הטאלי לאמה הוא הסיפור שלנו, משפחת מייזלר.  

 

נעים מאוד, אנחנו דניאל ואביב.

 

דניאל, שחקן תיאטרון במקצועו וחולם קולינרי בעברו, ואני, אביב, מנהלת פרוייקטים ומפתחת עסקים כתחביב ופרנסה. רגע לפני פרוץ הקורונה ורגע אחרי לידה שנייה, החלטנו יחד להקים מסעדת משלוחים הודית טבעונית, שתפעל מהמטבח הביתי שלנו. כן כן, מהמטבח בדירתנו הצנועה בהרצליה😊

 

כשדניאל הציע את הרעיון, הדי מטורף הזה, אני, שכנראה עדיין הייתי תחת השפעת הורמונים משכרים אחרי לידה, הסכמתי ללא היסוס.

 

דניאל דמיין וראה בראשו תמונה רומנטית ומהממת: בכל בוקר הוא יקום עם עלות השחר ובשעה שכל אהוביו עדיין ישנים, הוא יבשל טאלי, הכולל אורז בסמטי ו- 3 תבשילים שונים, ילוש בצק ואז יעלה את הצ'פאטי על הגריל, יכין מטבלים במג'ימיקס, וכשאהוביו יקיצו משנתם, הכל כבר יהיה מוכן ומתוקתק וישאר רק לארוז... ואביב, נו, הבנתם כבר, תזרום איתו. ואכן זרמתי...

 

אז דניאל העביר את עצמו להילוך חמישי, ייצר תפריט, לוגו, יצר קשר עם תנביס, קנה סחורות, קנה סירים, קנה וקנה וקנה, הכין, בישל, צילם, וכמעט חודש אחרי ההחלטה, יצאנו לדרך חדשה, שלא תיארנו לעצמנו מה טמון בחובה.

בספטמבר 2019 הטאלי לאמה החלה לפעול ממעוננו הקט.

ביום הראשון, בעוד דניאל בפינישים אחרונים, אני ישבתי נלהבת מול המסוף של תנביס, מנסה להבין מי נגד מי. למרבה ההפתעה, ככה פתאום זה התחיל. הזמנות התחילו לצוץ והבונים התחילו לצאת...

ביומנו הראשון קרה הלא יאמן ו- 17 אנשים הזמינו טאלי! קיבלנו 17(!!!) הזמנות והתרגשנו עד השמיים.  

 

וכך, הזמן חלף לו ומספר ההזמנות עלה וגדל מיום ליום... התגובות והמחמאות החלו לזרום ומצאנו את עצמנו מתפעלים מטבח תעשייתי בצמוד לסלון שלנו, שלושה ימים בשבוע.

ביתר הזמן, דניאל הסתובב ברחבי הארץ עם הצגות התיאטרון ואני ניסיתי להשיב את הבית למצב נורמלי, בין ארגזי הבצלים ועגבניות, שקי הקמח והקטניות ואינסוף קופסאות התבלינים מעל הארונות.

 

 

 

כשהקורונה החליטה לשבש את החיים והתיאטרון יצא לחל"ת, הטאלי לאמה הפכה, באופן רשמי, למקור ההכנסה העיקרי והיחיד שלנו.

חבקנו את השינוי בארבע זרועות והחלטנו ללכת על כל הקופה ולעבור למטבח מקצועי.

הטאלי לאמה הפכה מנישה צדדית למרכז חיינו. פתאום מצאנו את עצמנו זוג מסעדנים.

לא צפוי בכלל...

גילינו, שההחלטה וההסכמה לשנות את הז'אנר של חייך ברגע אחד, היא הסכמה משחררת ומרוממת.

 

לאחר כחצי שנה בבית, העברנו את המטבח התעשייתי שלנו למטבח מקצועי בנתניה, שם עבדנו יום ביומו במשך שנה. שילחנו מנות טאלי מגוונות לעובדי ההייטק והתעשייה בסביבה, בין הרצליה פיתוח ועד פולג. בין לבין, התחלנו לקבל המוני פניות המבקשות שנגיע לעיר הגדולה, אז, לאחר תקופה אינטנסיבית של חבלי לידה ולמידה, לא פשוטה אך מספקת, החלטנו לקפוץ למים העמוקים ולהתחיל (כמעט) הכל מהתחלה, עם כל הלב והנשמה, ועם הרבהה הרבה עבודה.  

 

היום, מסעדת הטאלי לאמה שוכנת ברחוב מנחם בגין 48 ת"א, ויחד עם צוות מבשלים ובראשם דניאל, אנחנו ממשיכים לייצר באהבה ובחדווה, משעות השחר המוקדמות, תבשילים טבעוניים טעימים, עם המטבלים המוכרים, הסטריט פוד האותנטי, בליווי משקאות שמזכירים את הטיול בהודו וקינוחים מנחמים להפליא.

 

נכנסו להרפתקה עם ים של אמונה והרבה ציפייה וממשיכים יום יום עם לא מעט הודיה, המון נתינה ורצון גדול לעשות לכם טעים על הלב.  

 

אז, אתם מוזמנים לקפוץ לבקר אותנו בבגין 48 ת"א, או למצוא אותנו בתנביס/וולט. 

מתכננים אירוע או האפי אוור - דברו איתנו... 0512608026

 

שלכם,

דניאל, אביב וכל צוות הטאלי לאמה